מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום שני, 17 בינואר 2011

כל כך מכעיס כשאמא לא מגנה על הבת שלה
יחסי אם וביתה יכולים להיות מאוד לא פשוטים.
יש לי חברה שהיחסים בינה לביתה אינם חמים. אני מכירה שנים את המשפחה - חד הורית, דתיים, גרושה ומשפחה מאוד חמה למרות שהכסף לא נמצא אצלם בשפע. באחת מהפעמים הרבות שהתארחתי אצלם לפני כמה שנים, לבית נכנסתי בלי לדפוק כי הדלת תמיד פתוחה וזה כמו הבית שלי. האם הייתה עסוקה אז נכנסתי חופשי לחדר של הילדים והייתי מזועזעת ממה שראיתי - אח אחד שיחק במחשב, אח אחר הסתכל עליו ממיטת הקומותיים והבת המתבגרת שכובה על הצד כשהשכן מרים לה את החולצה, מוריד לה את החזיה וממשש לה את הציצי.
תוך כדי שוק, באתי לאם ואמרתי לה שהיא חייבת לראות את מה שקורה בחדר. היא אמרה לי שהיא יודעת - נתפס לילדה הגב והוא מומחה בזה. אני אמרתי לה שזה לא מה שהוא עושה שם ושכדאי שתבוא. האם בתגובה - יש לילדה פה [או כמו שאנחנו מגדירים כ"מרוקאית קטנה"], אל תדאגי. הוא לא יעשה לה שום דבר רע כשכולנו פה. זה לא המקום שלי להעיף מישהו החוצה בבית שלא שלי, אז יצאתי לחצר וקראתי לילדה שתבוא - אני רוצה לקחת אותה לסיבוב בשכונה. הילדה קפצה על ההזדמנות ובאה בריצה.
עד שהבן שלו פוצץ את העניין חצי שנה אחר כך, הילדה הייתה מנועה מלדבר על זה [משפחה חד הורית דתיה בישוב חרדי כשאותו "כבוד הרב" "תלמיד חכם" הוא בכלל מובטל, בטלן ואף אחד לא ראה תעודה המעידה על הכשרתו בתחום הרפואה ובכל זאת הוא ידוע בשכונה כמטפל משלים בחינם לנשים, גברים וילדים].הבן שלו ברח מהבית וכשמצאו אותו הוא סיפר שהוא רואה איך אבא שלו נוגע בילדות בשכונה, באחיות שלו וחווה על גופו באיברי המין ועושה לו כל מיני דברים רעים ומחדיר לו דברים.

שישו ושמחו ביישוב. כל ילדי השכונה, גדולים וקטנים כאחד [הוא גר שם יותר מ-35 שנים וכשהישוב חרדי יש לו הרבה עבודה ועל הרבה ילדים לעבור...] שמעו ולא מעט דווחו למשטרה. ראוי לציין שהילדה התנדבה גם כן לספר והצהירה בפני חוקרת ילדים. הילד הכחיש מאוחר יותר את מה שסיפר בגלל הלחץ המשפחתי של אמא שלו והאחים התעללו בו נפשית כשהאבא נלקח למעצר [דיווחתי למועצה לשלום הילד ולרווחה]. אבל, מאחר ומדובר ביישוב חרדי, הנהלת היישוב הציעה גם למשפחת הפדופיל וגם למשפחותיהם של הקורבנות שהתלוננו פיצויים בסכומים גבוהים כדי להשתיק את הסיור ובכדי שמשפחות אלו יעזבו את היישוב בהתאם לתרבות ההשתקה, ההסתרה והטיוח החרדית, הכל בשם השם והסכנה בחילול שמו. דווקא כשמדובר במגזר החרדי, אשר מרבה להטיף מוסר לאחרים, כולל החילונים והגויים, צריך לשמש דוגמא לניקיון כפיים עילאי. המרחק בין הגדרת חילול השם של הגנב והפדופיל החרדיים, למוסר הפרטי והציבורי המתגלם בחברה החרדית כיום. ומה גדולה החובה של מגזר שהציפיות ממנו כה רבות ומרשימות.
אני כבר לא בקשר עם אנשים בשכונה ההיא אבל מדי פעם אני נזכרת ומתעדכנת אצל מכרים משותפים. ההתפתחות הרצינית הייתה כשנזכרתי בו משום מה בפברואר 2010. השמועות אומרות שהוא הורשע, יושב בכלא ומשתחרר בסוף אותו החודש לבית בו ילדיו הקטינים עדיין גרים וכן נכדיו הפעוטות גרים בו. לאחר שהתוודעתי לאתר "תנו לגדול בשקט" פעלתי כדי למצוא הוכחות למה שקרה - חיפוש בגוגל וניסיון לאתר פסק דין.
כחלק מהמאמצים שלי לחפש את השם שלו באינטרנט ולגלות מה היה פסק הדין במשפט שלו, העלתי הודעה בנושא באיזה פורום. פנו אליי כדי שאבדוק אם הפדופיל נמצא במאגר. דרך אגב, התקשורת בכלל לא דווחה על זה. במקרה או שלא במקרה, הפדופיל הספציפי הזה לא הופיע במאגר לכן ביקשו שאוסיף אותו אבל חוץ מעדות הראיה שלי והידיעה שהיה משפט והוא הורשע לא היה לי מקורות מוסמכים - לא כתבות בעיתון או פסק דין. השבוע השקעתי את המאמץ והצלחתי למצוא את פסק הדין ואחרי שקראתי את הפעולות שנקטה אותה חברה, זה פשוט הכעיס.
מאחר והבן שלו הכחיש את הצהרותיו, בסופו של דבר, הורידו את התצהירים שלו מכתב האישום. עם זאת, הדיווח של הילדה התווסף לכתב האישום אך האם שלחה לפרקליטות מכתב שכתבה יחד עם הבת ובו נאמר שמי שכתב את התצהיר הגזים והוא לא באמת נגע לה בציצי והוריד לה את החזיה. האם והבת אף העידו על כך בבית המשפט למרות שהפדופיל הודה שהוא הוריד לה את החזיה כדי למרוח לה שמן עיסוי ואולי נגע לה בחזה כבדרך אגב. הבת עידנה את העדות בלחץ האם וזה כל כך הכעיס אותי כי לטענתה "הילדים צריכים את אבא שלהם", "הילדה ניפחה בגלל כל המהומה שהתפתחה בשכונה" ו"הוא כל הזמן עוזר לנו".
רבאק, את לא מאמינה לבת שלך? את מקריבה את הילדה שלך לסוטה מין בשביל מה? במו עיניי ראיתי מה קרה והזדעזעתי. עד היום האמא לא מבינה למה הבת, כיום נשואה עם ילדים, כל כך כועסת עליה וכשהיא הגיעה להתארח אצלה הבת זרקה אותה מהבית. היא באמת אמא טובה, אבל היא בגדה בבת שלה. היא הקריבה אותה בשביל מה???

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה