מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום שלישי, 25 באוגוסט 2015

תיעוד: כשמשרד הבריאות קובע להיפטר מתרנגולות הסוללה בגיל שנתייםתיעוד: כך נפטרים מתרנגולות בתעשיית הביצים בסוף דרכן
גאיה גולדברג, רכזת הפרוייקט לאימוץ תרנגולת מלולי הסוללה, הצליחה לאחרונה לתעד את האופן בו משרד החקלאות נוהג להשמיד את התרנגולות בהגיען לגיל שנתיים.וכך היא כותבת: "מדי יום נוסעת שיירה קטנה ברחבי הארץ:רכב פרטי נהוג בידי קבלן עבודה, טרנזיט עמוס פועלים, משאית ועליה שתי מכולות ענק זו על גבי זו ומשאית קטנה נוספת - "א.ש. תעשיות אקולוגיות" רשום עליה.השיירה תעבור בין מושבים וקיבוצים, בנופים מוריקים ומרחבי שדות רוגעים.בהגיעה אל אחד הישובים, תיכנס אליו ותיסע ברחובותיו, עד שתיעצר ליד אחד מלולי התרנגולות המטילות. לול, בו הגיעו התרנגולות לגיל שנתיים, וכבר אינן מטילות ביצים כבעבר.דלתות המשאית הקטנה יוסטו, ומתקן החישמול יחשף. המשאית הגדולה תפרוק את אחת המכולות שעליה, ותצמיד אותו אל מתקן החישמול. אחד הפועלים ימשוך כבל חשמלי מהמתקן, ויהדק היטב את התקע אל שקע החשמל שבתוך הלול.כפתור ההפעלה יילחץ.הפועלים יפשטו על הלול. המשימה העומדת לפניהם: לרוקן את כל הכלובים - שלושת אלפים, חמשת אלפים, עשרת אלפים תרנגולות או יותר– בזמן הקצר ביותר. כלוב אחר כלוב הם יעברו, ימשכו החוצה בכח את התרנגולות המבוהלות. במאבק הקצר והאלים, רגליים וכנפיים יישברו. הם יתפסו אותן הפוכות מרגליהן, חמש בכל יד, ויצאו אל משאית החישמול.פועל יתלה אותן בזו אחר זו על תופסנים הנעים על סרט נע. הן יביטו בעולם הלא מובן הזה בפעם האחרונה.בפעם האחרונה יקלוט מבטן את היצורים ההולכים על שניים. לו יכלו לדבר בשפת-אדם, היו קוראות לו: "שטן".פלטה חשמלית תשלח זרם קטלני אל כל אחת מהן.גופותיהן ישתחררו מהתופסנים ויפלו אל המכולה, גודשות אותה, נערמות זו על גבי זו.פועל יטפס על הררי גופותיהן, ויפזר אותן במכולה באופן שווה. משרוקן הלול, משחושמלה התרנגולת האחרונה, משנדם קול קירקורן המבועת - יילחץ שוב מתג ההפעלה, מתקן החישמול יעצר ויידום גם הוא, המכולה תכוסה היטב ביריעה ותועמס על הטריילר , דלתות משאית החישמול ייסגרו , הפועלים יעלו על הטרנזיט והקבלן אל מכוניתו. השיירה תצא אל הדרך, אל הישוב הבא, אל הלול הבא. לאחר הלול האחרון, לאחר ששתי מכולות הענק יתמלאו בגופותיהן של כחמש-עשרה אלף תרנגולות, ימשיכו הקבלן, הפועלים ונהגי המשאיות – איש איש אל ביתו, עייפים מעמל יומם. בעייני עצמו – אף אחד מהם איננו שטן. בעייני עצמו – כל אחד מהם הוא אדם טוב, מוסרי, מתפרנס בכבוד, שומר חוק. בדיוק כמו כל אותם האנשים הטובים, שבסך הכל רוצים לאכול חביתה בבוקר." ----------------Gaya Goldbergמעוניינים/ות לעזור לגאיה בפרוייקט אימוץ התרנגולות, לאמץ תרנגולת או לתרום? היכנסו לאתר של למידע נוסף על הפרוייקט וכיצד ניתן לעזור >> http://anonymous.org.il/adopt-hen-project
Posted by ‎אנונימוס לזכויות בעלי-חיים‎ on Wednesday, July 22, 2015

גאיה גולדברג, רכזת הפרוייקט לאימוץ תרנגולת מלולי הסוללה, הצליחה לאחרונה לתעד את האופן בו משרד החקלאות נוהג להשמיד את התרנגולות בהגיען לגיל שנתיים. וכך היא כותבת:"מדי יום נוסעת שיירה קטנה ברחבי הארץ:
רכב פרטי נהוג בידי קבלן עבודה, טרנזיט עמוס פועלים, משאית ועליה שתי מכולות ענק זו על גבי זו ומשאית קטנה נוספת - "א.ש. תעשיות אקולוגיות" רשום עליה.
השיירה תעבור בין מושבים וקיבוצים, בנופים מוריקים ומרחבי שדות רוגעים.
בהגיעה אל אחד הישובים, תיכנס אליו ותיסע ברחובותיו, עד שתיעצר ליד אחד מלולי התרנגולות המטילות. לול, בו הגיעו התרנגולות לגיל שנתיים, וכבר אינן מטילות ביצים כבעבר.
דלתות המשאית הקטנה יוסטו, ומתקן החישמול יחשף.
המשאית הגדולה תפרוק את אחת המכולות שעליה, ותצמיד אותו אל מתקן החישמול.
אחד הפועלים ימשוך כבל חשמלי מהמתקן, ויהדק היטב את התקע אל שקע החשמל שבתוך הלול.
כפתור ההפעלה יילחץ.
הפועלים יפשטו על הלול.
המשימה העומדת לפניהם: לרוקן את כל הכלובים - שלושת אלפים, חמשת אלפים, עשרת אלפים תרנגולות או יותר– בזמן הקצר ביותר.
כלוב אחר כלוב הם יעברו, ימשכו החוצה בכח את התרנגולות המבוהלות. במאבק הקצר והאלים, רגליים וכנפיים יישברו.
הם יתפסו אותן הפוכות מרגליהן, חמש בכל יד, ויצאו אל משאית החישמול.
פועל יתלה אותן בזו אחר זו על תופסנים הנעים על סרט נע.
הן יביטו בעולם הלא מובן הזה בפעם האחרונה.
בפעם האחרונה יקלוט מבטן את היצורים ההולכים על שניים. לו יכלו לדבר בשפת-אדם, היו קוראות לו: "שטן".
פלטה חשמלית תשלח זרם קטלני אל כל אחת מהן.
גופותיהן ישתחררו מהתופסנים ויפלו אל המכולה, גודשות אותה, נערמות זו על גבי זו.
פועל יטפס על הררי גופותיהן, ויפזר אותן במכולה באופן שווה.
משרוקן הלול, משחושמלה התרנגולת האחרונה, משנדם קול קירקורן המבועת -
יילחץ שוב מתג ההפעלה, מתקן החישמול יעצר ויידום גם הוא, המכולה תכוסה היטב ביריעה ותועמס על הטריילר , דלתות משאית החישמול ייסגרו , הפועלים יעלו על הטרנזיט והקבלן אל מכוניתו.
השיירה תצא אל הדרך, אל הישוב הבא, אל הלול הבא.
לאחר הלול האחרון, לאחר ששתי מכולות הענק יתמלאו בגופותיהן של כחמש-עשרה אלף תרנגולות, ימשיכו הקבלן, הפועלים ונהגי המשאיות – איש איש אל ביתו, עייפים מעמל יומם.
בעייני עצמו – אף אחד מהם איננו שטן. בעייני עצמו – כל אחד מהם הוא אדם טוב, מוסרי, מתפרנס בכבוד, שומר חוק.
בדיוק כמו כל אותם האנשים הטובים, שבסך הכל רוצים לאכול חביתה בבוקר."
----------------
Gaya Goldberg
תרנגולת שחיה בטבע מטילה כ-12 ביצים בשנה באופן טבעי אבל בתעשיה באמצעות מניפולציות שונות הן מטילות 300 בשנה. זה אומר שהן סגורות כל הזמן בכלוב בצפיפות נוראית (דוחסים כמה תרנגולות לכלוב), "משחקים" להן עם היום והלילה, אחרי שנה מרעיבים אותן למשך 10 ימים ומצמיאים אותן למשך 3 ימים בכוונה. המטרה היא להכניס את הגוף לשוק כדי שיטילו עוד יותר ביצים. שכחתי לציין שכשהן אפרוחות בנות כמה ימים קוטמים להן את הפה עם להב מלובן, כמובן ללא אילחוש או הרדמה. הן עומדות כל הזמן על משטח מתכת אלכסוני כדי שהביצים שהן מטילות יהיו קלות יותר לאיסוף למי שאוסף את הביצים. זה חותך להן את הרגליים ופוצע אותן. חלקן מתות בלול ולוקח זמן עד שמפנים אותן ואז התרנגולות שכן שורדות פשוט דורכות על הגוויות של אלו שלא שרדו. לחלקן נשברות הרגליים משום שהקליפות ביצה עשויות מסידן וזה בעצם הסידן מהגוף של התרנגולת, ועם כל הטלה התרנגולת מאבדת עוד ועוד סידן ונחלשת. אחרי שנתיים, הן כבר לא שוות כלום ואין מה לעשות איתן אז מחשמלים אותן, וממלאים מחדש את הלול בתרנגולות חדשות. מחשמלים את העופות כי אחרי שנתיים של הטלת ביצים מסיבית התרנגולות כבר לא מסוגלות להטיל באותה כמות והן לא רווחיות- אז פשוט נפטרים מהן - וזו הדרך שבחרו כאפקטיבית ומהירה. הדבר אינו כלכלי להמשיך ולהחזיק תרנגולות שלא מטילות בקצב שיא. לכן, משרד הבריאות החליט להשמיד תרנגולות אלו באמצעות חישמול ואוסר על שימוש אחר, כמו אימוצן.
"ביצי חופש" גם כן גורמות לכך ש - 15,000 אפרוחים זכרים מושמדים כל יום גם בשביל לספק תרנגולות ללולים כולל ל"לולי חופש" ומי שעדיין לא חושב שזה גרוע שיקח בחשבון שלא כל האפרוחים מתים מהגריסא חלק שורדים וגוססים מהפציעות אח"כ או בשיטה השניה שבה שמים אפרוחים בשקיות אלו שבתחתית מתים ממעיכה ואלו שלמעל מחניקה אחרי שסוגרים את השקית - העיניין הוא שלא כל האפרוחים מתים הרבה שורדים וגוססים לאט בחום, קור, צמא ורעב כשהם מוקפים בגופות שאר האפרוחים מכל עברחשוב לדעת שיש דרך לעצור את הריגתן - להפסיק לאכול בייצים.
מעוניינים/ות לעזור לגאיה בפרוייקט אימוץ התרנגולות, לאמץ תרנגולת? היכנסו לאתר למידע נוסף על הפרוייקט וכיצד ניתן לעזוראין תגובות:

הוסף רשומת תגובה