מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום שבת, 10 באוגוסט 2013

אוסף מערכונים וקטעים נדירים של שייקה אופיר - תוכנית מחווה בעקבות 25 שנה למותוהיום לפני 25 שנים הלך לעולמו השחקן שייקה אופיר,מהשחקנים החשובים והמוכשרים ביותר שפעלו בארץ במהלך המאה העשרים. בגיל 14 אמור היה שייקה להתחיל בהתלמדות בדואר המנדט כפקיד, אולם במקום זאת החליט להצטרף לפלמ"ח; כדי לעשות זאת הוא זייף את גילו והצליח להתגייס.
לימים סיפר שתקופת שירותו בפלמ"ח הייתה אחת מן התקופות החשובות בחייו. בעת שירותו התנדב לזרוע הימית של הפלמ"ח, הפלי"ם, אולם הודח ממספר קורסים בשל בעיות משמעת. בפלמ"ח הכיר את חיים חפר ודן בן-אמוץ. בשנת 1946 השתחרר מן הפלמ"ח והתקבל בעקבות המלצתו של דן בן-אמוץ לסטודיו למשחק של תיאטרון "האהל".
כאשר פרצה מלחמת העצמאות גויס ושירת כמלווה שיירות. אופיר הצטרף ללהקת הבידור של הפלמ"ח, "הצ'יזבטרון" זמן קצר לאחר שהוקמה, ובתוך זמן קצר הפך לאחד מכוכביה הגדולים. בשנת 1957 השחקן, התסריטאי, הבמאי והפנטומימאי הישראלי שייקה אופיר שיחק בין היתר בסרטים השוטר אזולאי, תעלת בלאומליך ואף השתתף בסדרת הטלוויזיה "אלפרד היצ'קוק מציג" בתור בובת שעווה שקמה לתחייה.זוהי תוכנית רדיו מיוחדת כמחווה לציון 25 שנים למותו של גדול אמני ישראל - שייקה אופיר ז"ל. יובל גנור ויונתן גת מגישים מקבץ עשיר של מערכונים קלאסיים, קטעים נדירים וכמה סיפורים שטרם פורסמו בעבר. שייקה היה אלוף והפך את מקצועות הבמה לאליפות.
זהו ציטוט של דבריו של ערבי בתגובה לסרטון הזה ביוטיובAs an Israeli Arab, I think Shayke Ofeer is not only a Jewish artist, he is universal. his death is a huge loss to all the intelligent people. let his memory be eternal

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה