מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום שבת, 28 בינואר 2017

רוב ערוצי התקשורת בישראל מפרסמים Fake News

התחנה היא זו שהתנגשה בפלסטיני. הסכין שהחזיק זה כי ראה אבטיח על הכיש

אכן, התקשורת בישראל נשלטת על ידי השמאל. הדבר גורם לעריכה תקשורתית של החדשות באופן מגמתי, תוך עיוות העובדות ופרסום מציאות שקרית וחדשות מזוייפות. חדשות מזוייפות אלו מציגות את מדינת ישראל, את היהודים ואת הימין הישראלי באור שלילי ומבצעת לו דהומניזציה באופן שדומה מאוד לתעמולה הנאצית כנגד היהודים.
הדבר בא לידי ביטוי, למשל, בדהומניזציה שהתקשורת מבצעת לזוג נתניהו. ישנם ניסיונות להציג את שרה כמפלצת זעם מניפולטיבית ואת נתניהו כעבריין ומושחת ולהצמיד לו כל מני פרשות שמתאדות מהר מאוד בעקבות חקירה. עם זאת, לא משדרים את הידיעה, למשל, שגלאון נחקרת במשטרה מהבוקר עד הערב במשך 13 שעות רצוף כי היא שמאלנית. התקשורת גם אינה מיידעת את הציבור ששמאלנים, ערבים וסודנים אונסים וכן, כשציפי לבני גנבה עשרות מליוני שקלים ממפלגת קדימה. זה בסדר, מבחינת השמאל, גם להעביר מסר של שנאה כלפי חרדים, לבצע חרדפוביה ואוטואנטישמיות.
ביטוי נוסף לדהומניזיה כנגד היהודים, הישראלים והימין באה לידי ביטוי בפרסום ידיעות פוליוודיות בתקשורת הישראלית - מדובר בידיעות מפוברקות שרצות בתקשורת הפלסטינית שנכתבו בהתאם לתסריט. לצורך העניין, המחבל שדרס שוטר השבוע בעת פינוי ישוב לא חוקי של בדואים, פעולה שאושרה לראשונה על ידי בג"ץ, כונה בתקשורת הישראלית, כ"ההרוג" כ"מורה מוערך לחשבון", כ"מנוח" ואף כ"הנהג", אך לא כ"מחבל". כי יהודי נהרג בפיגוע או בתאונת דרכים כשנהג טרקטור ערבי במקרב "איבד שליטה" על הכלי אבל ערבי נרצח על ידי יהודי במסגרת "תג מחיר" כשמתברר שמדובר בעוד קורבן של סכסוכי חמולות או רצח על רקע כבוד המשפחה. עניין קטן של טרמיולוגיה.
דוגמא נוספת - במשך שנים, הערבים מבצעים פעולות תג מחיר כנגד יהודים או מציגים סכסוכי חמולות כפעולת תג מחיר שיהודים מבצעים כנגד הערבים. במסגרת זו נשרפים בתים ומסגדים וכן, מרוססות כתובות גרפיטי בשגיאות כתיב ואף צלבי קרס. התקשורת הישראלית זורמת עם עלילות דם אלו ולא מפרסמת כשחקירת המשטרה מוצאת שהמבצעים הנם ערבים. כך שמי שנחשף לתקשורת הישראלית בארץ ובעולם חושב שיהודים מתנכלים לערבים, ממש כמו בליל הבדולח, כשבפועל ההיפך הוא הנכון. עריכה מגמתית הנו מונח עדין לתאור המקרה ואינו ראוי לו. מדובר בחדשות שקריות נטו, Fake News, כשהרצח בכפר דומא הנה דוגמא מובהקת לכך.
יתרה מכך, בעקבות מדיניות זו, מצונזרות ידיעות הסותרות חדשות שקריות אלו, פיגועים ותגי מחיר כנגד יהודים אינם משודרים בחדשות וכן, עיתונאים ואנשי תקשורת ימניים שאינם מוכנים לשתף פעולה עם האג'נדה השקרית הזו של החדשות השקריות אינם מועסקים במקצוע שלהם, כך שהתקשורת הישראלית מבוססת על טהרת האג'נדה השמאלנית. רק בשנה האחרונה, ערוץ 20 קיבל עוד איכשהוא מרחב לנשימה. דבר המעיד על כך שעדיין, 99% מהמיינסטרים עדיין שקרי.
בעקבות כך, התקשורת הישראלית פוגעת בחופש העיתונאות, בחופש המידע ובזכות הציבור לדעת בניסיון להשפיע על האג'נדה ולהעביר מסר פוליטי במסווה של חדשות. התקשורת בישראל מזכירה כזו של משטר דיקטטורי - קומוניסטי שמתנגד לשלטון ימני ולכל ביטוי יהודי - ישראלי - פטריוטי. מדובר לא פחות מאנטישמיות, מפרופגנדה נאצית מאחר וחופש העיתונות בישראל, למעשה, אינו קיים.
ב-8 השנים האחרונות, כשחוסיין אובמה שימש כנשיא ארה"ב, היה גיבוי לפרופגנדה שקרית זו שמומנה מכספי הציבור האמריקאי באישור אובמה ועל ידי מדינות אנטישמיות באירופה ובמזרח התיכון, זאת במטרה להשפיע על המציאות הישראלית. נוצר הרשם שמדובר בקונספירציה כנגד קיומה של מדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. דוגמא לכך הנה הניסיון הכושל של יונית לוי , מושתלת של ארגוני V15 וקרן פורד למיניהם, לשכנע את הציבור הישראלי לפני בחירות 2015 שהוא אינו מעוניין לבחור בנתניהו כרוה"מ במהלך הראיון עמו. המציאות סטרה לה בשני הלחיים בזעזוע כשנתניהו נבחר ברוב מוחץ.
אך מדיניות זו של עריכה תקשורתית באופן מגמתי ושקרי השפיעה גם על מערכת המשפט. החלטות בג"ץ, למשל, מאופיינות בהטייה לשמאל. יותר מכך, החייל אלאור עזריה הורשע בהריגה, זאת למרות שלפי דעתם של משפטנים בכירים, כגון רות גביזון ועו"ד יורם שפטל, לא היה מקום להרשיע אותו והחייל זכאי, מאחר והוא ביצע את המוטל עליו.
עכשיו, כשדונאלד טראמפ נבחר לנשיא ארה"ב, מרגישים את השינוי באויר. עד היום, נתניהו שיחק כנגד התקשורת השמאלנית במגרש שלהם ושיתף פעולה, למשל, באותו הראיון עם יונית לוי לפני הבחירות. ידו הייתה תמיד על העליונה. עכשיו, עם הגיבוי האמריקאי, נתניהו נכון לא לשתף פעולה עם התקשורת הפוליוודית בישראל ומכנה אותה בשמה בריש גליי, מזהה אותה כתקשורת שקרית, כ- Fake News.
דוגמא נוספת לכך הנה ההסתה שביצעה שדרנית גלצ, תחנת הרדיו של צהל שהפרופגנדה הזו שולטת גם בה. השדרנית כתבה בטוויטר שלה שגם אם היא הייתה מפונה מביתה היא הייתה דורסת שוטר. מדובר בפינוי הראשון של יישוב ערבי לא חוקי באישור בג"ץ. עד אז, בג"ץ אישר לפנות רק בתים של יהודים. בניגוד ליהודים המפונים, 200 מטר מבתי הערבים שפונו נמצאים בתים נוספים של אותם בדואים, להם יש אישורי בנייה. יחד עם זאת, ליהודים המפונים מעזה ומיהודה ושומרון אין בית נוסף ללכת אליו. ובכל זאת, אחד מהמפונים הערבים בחר לעשות פיגוע ולרצוח שוטר  באמצעות משאית. מדובר בפיגוע לכל דבר ועניין, רצח על רקע לאומני. עד היום, 12 שנים מהיציאה החד צדדית מרצועת עזה, המפונים היהודים עדיין גרים במגורים ארעיים כמו קרוואנים וקרוילות שסיפקה להם המדינה, עדיין לא שיקמו את עסקיהם ולא מתפרנסים. חייהם עדיין לא השתקמו. אך חן אלמליח לא תצהיר שהיא תומכת ומבינה אותם או את היהודים מפוני עמונה או התיישבויות אחרות ביהודה ושומרון שמעולם לא עשו פיגוע כנגד בכוחות צבאיים ומשטרתיים שפינו אותם באישור בג"ץ.
גם במקרה של אלמליח באה לידי ביטוי משב נעים שלרוח השינוי. לשם שינוי, התבטאות זו הביאה לפיטוריה המידיים מהתחנה הצבאית עם האג'נדה השמאלנית. בעקבות פיטוריה לאור ההסתה שביצעה אלמליח, המוסף 7 לילות מיבת ידיעות אחרונות ושקריות, הציג בסופהשבוע האחרון ראיון שלם מלא הזדהות מצד העיתון עם אלמליח. הרי מבחינת המרואיינת, זה בסדר לדרוס שוטר והיא הייתה בסדר גמור בהצהרתה, כי היא הביעה "הזדהות" עם בני מיעוטים.
הצהרתה אינה סתם "הזדהות". היא נתנה לגיטימציה לרצח של שוטר שעשה את העבודה שלו ואכף את החוק. רק בגלל שכביכול פינו בדואים ממאחז לא חוקי. מהבית השני שלהם שניצב 100 מטר מהבית בו הם גרים ולו יש אישורי בנייה וטופס 4.
במידה ותושב עמונה היה מבצע פיגוע כנגד חייל או שוטר שמפנה אותו מהבית כי כך ציווה בית המשפט העליון, גם לזה היא הייתה נותנת לגיטימציה? אז זהו שלא. אבל יהודי מעמונה לא היה מלכתחילה מבצע פיגוע על שוטר או חייל. בטח לא במהלך הפינוי. אבל אלמליח תומכת ברצח של שוטרים וחיילי צה"ל כמו כל שמאלנית קיצונית טובה.
וזו הבעיה.
הבעיה היא במתן הלגיטימציה לערבים לבצע פיגועים כנגד שוטרים וחיילים שמבצעים את עבודתם על ידי יהודיה, ישראלית ועובדת בתחנת גלצ, התחנה הצבאית של ישראל. מבחינת אלמליח לערבים יש לגיטימציה לרצוח שוטרים כי הם בני מיעוטים אבל ליהודים אסור להגן על הבית היחידי שלהם במדינת תל אביב או ביהודה ושומרון בדרך לגיטימית באמצעות בית המשפט.
עיתון ידיעות שקריות מוסיף חטא על פשע כשהוא מציג את דבריה באור חיובי. כי היא לא חטאה כשנתנה לגיטימציה לרצח שוטר. מה היא כבר עשתה? הזדהתה עם אוכלוסיה לא יהודית? בגלל זה מפטרים אותה ממקום כמו גלצ השמאלנית שמשמיעה שירים שמעודדים רצח חיילי צהל שנכתבו על ידי מחמוד דרוויש או מצהירים שחיילי צהל הנם רוצחים עוד לפני שפתחו את העיניים בבוקר כמו שירו של יזהר אשדות?
בכתבה עוד מועברת ביקורת כנגד התחנה, בטענה שחיפשו סיבה לפטר את אלמליח, כשההסתה שהיא ביצעה בטוויטר הנה רק כיסוי. למעשה, חטא גדול שמנהלי התחנה לא תמכו בה, לדבריה, היא פוטרה רק כי היא הוסיפה את עופר לוי לפלייליסט בתוכניות שלה. ממש אפליה. אז לא חיפשו אותה כי לא יהודים עכשיו מחפשים אותה כי עופר לוי. ממש אוי אוי אוי. הפקרות.
יחד עם זאת, שימו לב לשינוי. תחת מימונו של הנשיא אובמה זה לא היה מתרחש. מרגישים טראמפ באויר
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה