מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום שישי, 18 במאי 2018

האם אפשר להיות עשיר עד כדי הפרעה פסיכולוגית?אזרח למופת


אז מתברר שאפשר להיות עשיר עד כדי הפרעה פסיכולוגית.


בצעיר טקסני בשם איתן קאוץ' היה מסיע את עצמו לבית הספר מגיל 13. כשהמנהלת ניסתה לברר את העניין, אביו של איתן איים לקנות את בית הספר.
בשנת 2013 אותו צעיר שהיה כבר בן 16, נסע בטנדר של אביו עם עוד 7 חברים בכביש כפרי במהירות 110 קמ"ש, באזור בו המהירות המותרת הייתה 64 קמ"ש. בכביש בו הוא נסע עצר רכב עקב תקלה, והנהגת יצאה לבדוק אותו. אישה נוספת ובתה אשר גרו באזור, ביחד עם כומר מקומי, יצאו כדי לעזור לנהגת שנתקעה בדרך. הרכב בו נהג קאוץ' סטה מהדרך, התנגש במכונית התקועה, המשיך להתנגש ברכב של הכומר (שהתנגש ברכב עובר אחר), התהפך ונתקע בעץ. הנהגת ושלושת האנשים שנחלצו לעזרתה נהרגו במקום. הנוסעים בטנדר (למרות שאף אחד מהם לא חגר חגורת בטיחות) שרדו כולם – אחד מהנוסעים סבל משיתוק כללי.
בבדיקה, רמת האלכוהול של איתן קאוץ' הייתה פי 3 מהמותר למבוגר בטקסס, ובדמו נמצאו סימנים גם לשימוש במריחואנה וואליום. קאוץ' נעצר והואשם בארבעה סעיפים של הריגה תחת שכרות, ושני סעיפים של תקיפה בשכרות.
ההגנה במשפט התבססה על אבחנה פסיכולוגית בשם "אפלואנזה" (Affluenza), אשר מתאפיינת בתחושת ניתוק, חוסר מוסר וחוסר מוטיבציה כתוצאה מעושר כלכלי רב – או, כפי שהסביר במשפט פסיכולוג מטעם ההגנה "איתן לא היה מודע להשלכות של המעשים שלו, משום שהוריו העשירים גידלו אותו ברווחה כלכלית כה גדולה שהוא משוכנע שכסף קונה זכויות מעל כולם".
ההגנה המפתיעה התקבלה, ועל איתן קאוץ' לא נגזר יום אחד בכלא. במקום זאת, הוא קיבל 10 שנות מאסר על תנאי, הוראה להתרחק מאלכוהול וסמים, והוראה נוספת לקבל טיפול במוסד מאושר על ידי בית המשפט לבעיה הפסיכולוגית ממנה הוא סובל. איתן קאוץ' מעולם לא הביע חרטה על מעשיו.
בדצמבר 2015 איתן קאוץ' הפר את תנאי השחרור שלו, ונעלם. שבועיים לאחר מכן הוא ואמו עוכבו באתר נופש במקסיקו. איתן קאוץ' הוטס חזרה לארה"ב, ונידון לשנתיים מאסר בפועל.תגובה 1: