מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום רביעי, 5 בפברואר 2014

חרדופוביה משתלטת על החברה הישראלית החילונית


" מִהֲרוּ בָּנָיִךְ מְהָרְסַיִךְ וּמַחֲרִבַיִךְ מִמֵּךְ יֵצֵאוּ. "
אם אפשר לסמן וי על דבר שהשמאל הקיצוני הצליח להשריש בקרב החברה הישראלית הנו שנאה לחרדים וחרדופוביה. שולמית אלוני אמרה בעבר שהחרדים יונקים מאותם יצרים אפלים מהם ינקה הזוועה הנאצית. מיקי פלד קרא להם טפילים. מפלגת מרצ מתנגדת לכל פעילות מטעם בית חב"ד ומנהלת נגדם מלחמת חורמה. יאיר לפיד, שר האוצר, מאשים את החרדים בגרעון הלאומי. על פי מיקי חיימוביץ', כאשר חרדים שוכרים או קונים דירה באיזור חילוני, הם משתלטים על השכונה ועל העיר בכלל.
דברי שטנה רווי שנאה כנגד אותם חרדים יהודים החיים בישראל עלו שוב השבוע לאחר שבג"ץ אסר על העברת תמיכה כלכלית למוסדות תורניים בהם לומדים אברכים שגיוסם נדחה בעקבות החלטת שר הבטחון. מדובר במניעת העברת תשלום בסך של 250 שקלים בלבד לכל אברך. לכאורה, ההתעמרות בחרדים נובעת בעקבות הדרישה לשוויון בנטל, מאחר ונפוץ הסטראוטיפ שהחרדים אינם מתגייסים לצהל בניגוד לחילונים.
השנאה הזו כנגד החרדים אינה ברורה לי. אם נתמקד רגע בגיוס לצבא נגלה, שהצבא אינו זקוק לגייס לשורותיו את כל מי שמועמד לגיוס משכבת בני ה-18. בפועל מגויסים לצבא כ-65% בלבד משכבת המועמדים לשרות הביטחון שהגיע לגיל 18. סטטיסטית הצבא מעדיף לגייס בנים [כ70% מהמועמדים] לעומת בנות [כ-60% מהמועמדות לגיוס]. בנות המצהירות על קיום אורח חיים דתי מקבלות פטור משירות צבאי. רובן בוחרות לעשות שרות לאומי. תלמידי ישיבות ההסדר משרתים שירות קצר מהרגיל שאורכו 1.4 שנים ומטרתו להכשיר לשירות המילואים. חלק מהחרדים בוחר שלא להתגייס כלל כדי ללמוד בישיבה, כמו מי שמשויך לזרם הנטורי קרטא.
במידה ולמישהו יש בכל זאת ספק - על פי הנתונים של צה"ל, אגף כח האדם, אחוז הגיוס של המועמדים לגיוס בעיר תל אביב הנו הנמוך ביותר בארץ - עומד על 62%. רק 32% מהמועמדים פונים לתפקידי לחימה. לא כולם מסיימים את השרות ורק חלקם הקטן בוחרים להמשיך לקצונה. כידוע, הרוב השולט באוכלוסיית תל אביב הנו חילוני, כאשר הערבים, החרדים והדתיים הנם מיעוט.
עם זאת, בניגוד לסטראוטיפ, דתיים וחרדים רבים, לא מעט כאלו שגרים בהתנחלויות וכאלו שהתגוררו בגוש קטיף בעבר, אכן משרתים בצבא ודוחים את לימודי הישיבה שלהם. יותר מזה? 80 אחוז מהמתגייסים במסגרת ישיבות ההסדר מתגייסים לקרבי, פי כמה לעומת החילונים. בניגוד לדתיים, חלק מהמועמדים החילונים בוחרים שלא להתגייס בעקבות פציפיזם, דעות שמאלניות ואף להצהיר באופן שיקרי שתורתם באמונתם ואז הולכים ללמוד באוניברסיטה - מוסד שאת שכר הלימוד שלו המדינה מסבסדת כשהם משלמים רק שליש מהעלות.
גם חלק מהחרדים אינם מתגייסים ולא בהכרח מבחירה, אלא מאחר והצבא אינו רואה בכך צורך במסגרת 30% מהמועמדים להם הוא נותן פטור מגיוס בגלל עודף כח אדם ומחסור בתקציבים. בדרך כלל מדובר בחרדים שדורשים במנגנון נפרד כדי להתגייס ושלא יהיו בנות בבסיס. מנגנון זה דורש הקצאת תקציבים אותם אין לצבא. חלקם חווים קשיי הסתגלות ולא כולם בעלי השכלה במדעים או בעלי כושר גופני. בנוסף, החרדים נוהגים להתחתן עד גיל 18 ובמהלך השירות הצבאי הם עשויים להוליד בין ילד אחד לשלושה ילדים. הדבר ינגוס בעוגת התקציב של צה"ל מאחר ולכל הורה כזה הצבא ישלם יותר מ-3,000 שקלים לעומת המשכורת הצבאית הרגילה. בכסף הזה אפשר לשלם משכורת ל-3 לוחמים לפחות. מאחר ולצבא לא חסר כח אדם אבל כן חסרים תקציבים, ניתן לוותר על שרותם הצבאי של מועמדים אלו ולאפשר להם ללמוד בישיבה. מי שישלם את המחיר הנן הבנות כשבשנתון האחרון גוייסו בעקבות כך 57% בלבד מסך הבנות המועמדות לגיוס בגלל חוסר תקציב ומאחר וגיוס החרדים נעשה מטעמים פוליטיים ו"חלוקת הנטל".
 יותר מזה, לא מעט מבתי ספר תיכוניים המזוהים כשמאל - חילוני בערים ירושלים ובתל אביב המטיפים לסרבנות לגיוס לצה"ל מטעמי מצפון. מחזורים שלמים של תיכוניסטים מבתי ספר אלו, לא רק שמשתמטים מהגיוס לצבא, אלא גם חותמים על מכתבי סרבנים. שמאלנים ידועים חתמו על מכתבים אלו כשלמדו בתיכונים מועדים לשמצה, בהם ההנהלה וסגל המורים מטיפים שלא להתגייס לצה"ל ויוצאים לסיורים מטעם בית הספר בהדרכת ארגוני השתולים ביהודה ושומרון. מדובר בבתי ספר כגון עירוני ד' בתל אביב, אשר מעסיק, בין היתר, מרגל יהודי מורשע לסוריה המטיף לשמאלנות קיצונית בשיעורים. בעת מעצרו נמצאו אצלו מטעני חבלה. גם עירוני א' ועירוני יא' הנם תיכונים תל אביבי ידוע לשמצה בתחום, כאשר ההנהלה והמורים מסיתים את התלמידים לסרבנות גיוס, תוך כדי נקיטת אלימות. גם התיכון למדעים ולאומנויות יאס"א ידוע בחתימה על מכתבי סרבנות בהובלת הנהלת בית הספר ומורים המלמדים בתיכון. גם באנקורי מעודדים סרבנות.
רגע, אז מה הבעיה בדיוק? אי חלוקת הנטל? החרדים רוצים להתגייס אבל הצבא מתנגד לגייס אותם. יותר מזה, במקום להתגייס החרדים עושים שירות לאומי בארגונים כמו זק"א, מד"א, עזר מציון, איחוד הצלה וכדומה. לא מדובר בהתנדבות שנמשכת שנה עד שנתיים אלא עד שהחרדים הופכים לסבא וסבתא. בכך, הם מורידים מכספי המדינה נטל משמעותי בזכות פעילותם בכוחות ההצלה הרפואיים ובארגונים שונים אליהן נשלחות בנות השירות הדתיות.
חומר למחשבה בנוגע לחרדים - כמו שיש ספורטאים מצטיינים, ו'חיילים' בגלי צהל..., יש להגדיר תקן של לומדי תורה בצבא ויחידות צבאיות חרדיות.כמו כן נדרשת ההכרה בזק"א, איחוד הצלה וארגוני צדקה אחרים כסוג של שירות לאומי.
מי הקים את בנק מח העצם? עזר מציון - ובכך סיפק מענה לנזקקים והוריד מכתפי המדינה עול תקציבי ותפעולי. מי מספק מענה בעת פיגועים ובטיפול בנפגעים גם אחרי המוות? איחוד הצלה, מתנדבי מד"א החרדיים [המתנדבים מהווים 80% מכח האדם של מד"א - רובם חרדים ודתיים, חלקן בנות שרות] וזק"א. יש חלוקה בנטל? יש ועוד איך
יותר מכך, השמאלנים משתחררים מהצבא בתואנות שווא - בנות מצהירות על תורתן באמונתן ומצטלמות בבקיני בחופשה שלפני תחילת הלימודים באוניברסיטה. אחרות מתחתנות כדמו"י ומתגרשות יום אחד לאחר מתן הפטור כדי לדגמן פורנו רך במגזינים של מיינסטרים ברחבי הארץ והעולם. בנים מצהירים שהם פציפיסטים, מוציאים פטור נפשי ומשתחררים על פרופיל 21 או בגלל נכות פיזית כדי לא להתגייס ואז משחקים בסרט הבופור או משתתפים בהישרדות VIP כשברור שנדרשת פעילות פיזית לצורך הצילומים. איפה הם ואיפה החרדים? איפה השירות הלאומי בין הגילאים 16 עד לפחות גיל 50? איך זה שאף אחד לא מתלונן כשהמדינה מסבסדת להם את שכר הלימוד באוניברסיטה כשהם משלמים משליש מהעלות? כשאני כבר השתחררתי מהצבא ועבדתי בשתי עבודות כדי לשלם שכר לימוד ולהתקיים, הם כבר היו עם תואר ביד והתחילו את הקריירה שלהם.
אז החלוקה בנטל באה לידי ביטוי גם במימון הישיבות? למה לחרדים מממנים את לימודי הישיבה אבל לסטודנטים לא מממנים את הלימודים באוניברסיטה? לדעתכם יאיר לפיד צודק בטענתו שהחרדים אחראים לגרעון של מדינת ישראל?
אוי אברוך, מה הקשר בין מחט לתחת? זה מה שמונע את המימון ממערכת הרפואה הציבורית, הדיור, החינוך והרווחה? מימון הישיבות? מה עם שעשועי השמאל -  הגירעון התקציבי של התיאטרון הלאומי הבימה עומד כיום על יותר מ-40 מיליון שקלים - מצבו הכלכלי לא מונע ממנו להמשיך לשלם משכורות עתק לשחקנים שחלקם מסרבים להופיע במקומות כמו אריאל. עלות השכר של המנהל האומנותי בתאטרון בשנת 2009 הייתה מעל 700 אלף שקלים. עלות שכרו השנתי של אלי יצפאן היא 727,900 שקלים. עלותה השנתית של משכורתו של מוני מושונוב, עמדה על 724,960. האם התשלום לישיבות בכלל מתקרב לסכומים האלו? ממש לא.
ומה עם הטייקונים ומחיקת החובות - חובותיהם של שני טייקונים בסך 3 מליארד שקלים נמחקו. מדובר בכספים שהוצאו מקרנות הפנסיה של כל אחד ואחת מאיתנו. איך בדיוק החרדים אחראים לגרעון הלאומי? הטייקונים הם אלו שאינם משלמים למדינה תמלוגים בגין שימוש באוצרות הטבע של מדינת ישראל. איך תקצוב בישיבות בכלל משתווה לסכום של מליוני שקלים שהטייקונים חייבים למדינה מדי שנה והמדינה כלל לא גובה אותם? להערכת הביטוח הלאומי, סך ההטבות מהם "נהנים" החרדים עומד על 268 מליון שקלים בלבד - מחלק ההטבות האלו נהנים כל הישראלים, כמו קצבת ילדים. 
כשבית הנשיא חי על תקציב שנתי של 60 מליון שקל בשנה, כשהתאטרון הלאומי חי על גרעון של 40 מליון ועדיין מפזר מליוני שקלים, כשראש הממשלה מממן וילה בקיסריה ועוד כמה דירות ברחבי הארץ מכספי ציבור, גרעון לאומי של 40 מליארד שקלים לא נגרם בגלל 268 מליון שקל המופנים עבור החרדים. הסכם אוסלו עלה לא פחות מ-453 מליארד שקלים. איפה הוצאות השמאל ואיפה תקציב החרדים?
גם נשיאים שפרשו או נפטרו ואלמנותיהם זכאים למימון של מאות אלפי שקלים בשנה, כולל רכב צמוד עם נהג מסביב לשעון כדי להגיע מבית האבות לקופת חולים או כדי לבקר את הנכדים, זאת מעבר להוצאות הפנסיה. יצחק נבון, בן 93, פרש מהנשיאות לפני 31 שנים. מעבר להוצאות הפנסיה, המדינה מקצה לו  סך הכל 1,377,000 ש"ח בשנה עבור נהג, עוזר במשרה מלאה, מזכירה וסיוע במשק בית, תחזוקת הבית, אחזקת רכב ממשלתי ודלק, הוצאות טלפון ושכר דירה ללשכה. ראומה ויצמן, אלמנתו של עזר ויצמן ואורה הרצוג, אלמנתו של חיים הרצוג, מקבלות תקציב הוצאות של כ-450,000 שקלים בשנה עבור נהג צמוד, הוצאות רכב, השתתפות בבית אבות או מימון אחזקת הבית, הוצאות טלפון, הוצאות אחזקה ושונות. 
בישראל, על פי פרופ' זליכה, אין מספיק מקומות עבודה - 2.7 מליון מקומות לעומת 3.3 מליון דורשי עבודה. כמובן שבגלל סטראוטיפים, החרדים סובלים מאפליה ולא יגייסו אותם לעבודה. איפה תמצאו עוד קהילה של עשרות אלפי אנשים בדומה לחרדים שיסבלו מאפליה בקבלה לעבודה, יספגו קריאות גנאי כמו טפילים ולא יהפכו שולחנות אלא יקבלו זאת בהבנה?
חושבים שהחרדים עולים לכם הרבה? אין לכם מושג כמה יצחק תשובה עולה לכם... אבל על זה לא תקראו בתקשורת. ככה זה כשמי שמחזיק בכל הזרקורים הוא מי שיש לו הכי הרבה אינטרסים להתחבא בחושך. במקום שהתקשורת תדבר על עשרות מיליארדים שתשובה מנסה (בהצלחה מרובה) לגנוב לנו מהכיסים אנחנו שומעים כל היום על מעלליו של הסקטור הכי עני בישראל.
יש רק שתי סיבות אפשריות לכך שמאות המיליונים של החרדים חורים לכם יותר מעשרות המיליארדים של ברוני הגז: בורות או שנאת האחר.

רוב החרדים אכן עובדים, כך על פי כתבה שפורסמה ב-YNET ב-21.9.10. אם כבר, חרדי שאינו עובד, מתפרנס יותר מגמ"חים מאשר מהמדינה. אברך חרדי מקבל מהמדינה בין 1,000 ל-1,500 ש"ח בחודש בלבד. לעומת זאת, לידיעתכם, המדינה משלמת על כל אסיר 6,000 ש"ח בחודש, ואם יש לו ילדים משפחתו מקבלת קיצבה חודשית כמו כל אם חד הורית. בישראל כלואים יותר מ-10,000 אסירים, רובם ערבים!!!. אסיר שפשע ואף מחבל שרצח יהודים מקבל הרבה יותר מחרדי שלומד תורה ובכל זאת הלינץ', הוא כנגד החרדים.
תזכורת לכולנו - הציונות והחזרה לציון - ירושלים, חברון, צפת וטבריה התרחשה בזכות אלה ששמרו על המורשת - ואלה לא היו החילונים. הציונות מבוססת על הערכים היהודים וזוהי הסיבה שישראל הוקמה בארץ ישראל, פלסטינה בכינויה הלועזי, ולא באנטבה.
תזכורת לאנשים כדוגמת שולמית אלוני שלא יודעת איך נראה פשיסט
השנאה הזו כנגד חרדים וכנגד היהדות בכללותה קיימת בקרב אנשי השמאל היהודי עוד מראשית ימי הציונות ואף מתחילת הליך ההתבוללות בקרב יהדות אירופה במהלך ה-200 השנים האחרונות. עלתה טענה שההתבדלות החרדית היא הגורם לאנטישמיות וברגע שהיהודי יפסיק להראות שונה ולהתנהג שונה, האנטישמיות תיפסק. לכן, מאז ומתמיד השמאל הישראלי התנגד לכל ביטוי של יהדות ודתיות בקרב יהודים, החל מבנימין זאב הרצל וכלה בטומי לפיד וממשיכו יאיר לפיד. יומניו של הרצל מזכירים מאוד את התורה הנאצית במסרים שהיא מעבירה כנגד היהודים. בתקופת הסיזון, אנשי השמאל הלשינו לבריטים על כל יהודי בעל דעה ימנית, כמו הרוויזיוניסטים, אנשי האצ"ל ועל אנשי אגודת ישראל הדתיים. מאחר והבריטים הוציאו אותם למוות, הדבר הביא לניטרולם. הנאצים הציעו לבן גוריון באמצעות איש קשר להציל מיליון יהודים שישבו במחנות ההשמדה. עם זאת, מאחר ועלה החשש שחלקם יהיו חרדים, איש הקשר הוסגר לשלטון הבריטי במטרה לנטרל את העסקה. אנשי השמאל הם אלו שירו במטרה להרוג על מי שנמצא בספינת אלטלנה. אלמלא מנחם בגין, איש אצ"ל, הייתה מתפתחת מלחמת אחים. כשעלו יהודים חרדים לארץ מארצות ערב גזזו להם את הפאות. ז'בוטינסקי דרש שוב ושוב לשלול את זכות ההצבעה מחרדים שסרבו לגזוז את הפאות. השמאל שיכתב את ההיסטוריה וכפה את חילוניותו ואת דעותיו על העולים החרדים. זה לא מחלה ממארת להיות חרדי.
הפילוסופיה הנאצית שיצרה את תוכנית הפיתרון הסופי כאמצעי לטיהור אתני של היהודים הוכיחה אחרת - עבדה שאדם נחשב ליהודי גם אם רק אחד מסביו היה יהודי. גם אם הוא נראה כמו הארופאי הממוצע ומתנהג כמוהו, יהדות זה עניין של גנטיקה ולכן יש להשמיד אותם או שהם ישתלטו על העולם.
השינאה העצמית הזו כנגד היהדות וכנגד החרדים עלולה להביא למלחמת אחים ולכיליון. כמו שנאמר, מחריבייך ומהרסייך ממך יצאו (ישעיהו מט :יז)


בסרטון - מתנדב חרדי בארגון איחוד הצלה בפעולה בעת קריסת הבניין בעכו:אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה