מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום שבת, 9 במרץ 2013

הסוד לצפייה ישירה באורך מלא עם כיתוביות בעברית

סרט תיעודי בסגנון העידן החדש והרוחניות מסביר על "חוק המשיכה" ואיך להשתמש בו לטובתם האישית."הסוד" עליו מבוסס הסרט מתייחס באופן ישיר ל"חוק המשיכה" (The Law of Attraction). חוק המשיכה אומר שאם אנו חושבים על דבר מה מסוים, אנחנו בעצם יוצרים אותו ומאוחר יותר אף נזכה לראותו בחיינו האמיתיים. תאוריית הסוד טוענת כי המחשבות הן מגנטיות, ויש להן תדר. כאשר אנחנו חושבים, המחשבות האלו משוגרות ליקום והן מושכות כמו מגנט את כל הדברים הדומים שנמצאים באותו תדר. כל מה שמשוגר כלפי חוץ, חוזר למקור. והמקור הזה, זה אנחנו. הסרט  מלא בתמונות אילוסטרציה ובדוגמאות להשפעת הסוד על חיי האדם. בתחילת הסרט רונדה בירן מוצגת כמי שמביאה את עצמה להרס. בעוד היא מנסה לחשוב איך להוציא את עצמה מהבוץ היא מגלה את הסוד ומחליטה לחקור. עד מהרה היא מבינה את משמעותו ועוצמתו ואפילו מוצאת על ידי חיפוש בגוגל המוני אנשים שמכירים את הסוד.
רונדה בירן מציבה לעצמה מטרה - לשחרר את הסוד המסתורי לציבור ובכך לשנות את אורח חייהם של מיליונים.
על פי הסרט, לאורך כל ההיסטוריה, אנשים מצליחים רבים ידעו את "הסוד", כגון איינשטיין, מוצרט, בטהובן, דה וינצ'י ושייקספיר אפשר לדמות את הרעיון של הסוד למגדל שידור. אנחנו מבינים שמגדל השידור של תחנת טלוויזיה משדר באמצעות תדר, והתדר הופך במקלט הטלוויזיה שלנו לתמונות.  יש לבחור את התדר על ידי בחירת ערוץ, ואז אנחנו מקבלים את התמונות שמשודרות בערוץ הזה. אם אנחנו רוצים לראות תמונות אחרות במקלט שלנו, אנחנו מחליפים ערוץ ומתכווננים לתדר חדש. השידור שלנו יוצר את חיינו ואת עולמינו. השדר שלנו מועבר באמצעות המחשבות שלנו. התמונות שאנחנו מקבלים משידור המחשבות שלנו, אם נרצה או לא, אלו תמונות חיינו. כמו שרבי נחמן מברסלב אמר בארבע מילים : תחשוב טוב יהיה טוב.
שלושת השלבים של השימוש בסוד הם:
1. בקשו - עצמו את עיניכם והתמקדו בדבר שאותו אתם רוצים. תרגישו כאילו שהוא קיים כבר, שהוא חלק מחייכם. תאמו בין המחשבה להרגשה ובכך תצרו את הבקשה בראשכם ותשלחו אותה ליקום.
2. האמינו - לרגע אחד אל תפקפקו באמונתכם בסוד. תחיו כאילו הדבר אותו אתם רוצים הוא כבר שלכם. רגשות של פחד, כעס או עצב יכולים לשבור את אמונתכם ובכך למנוע את קיום הבקשה.
3. קבלו - בתוך זמן מסוים הדבר אותו ביקשתם יגיע אל חייכם. הוא לא יהיה בהכרח תואם (למרות שקרו מקרים רבים שכן) לבקשה ההתחלתית אך ללא ספק ישביע את רצונכם.
הסרט טוען שבין אם מאמינים בסוד או לא - הוא תמיד פועל בחיינו. אותו התהליך של הבקשה, אמונה והקבלה פועל בחיי כל אדם בכל רגע נתון גם מבחינה חיובית וגם מבחינה שלילית. היקום אינו מבדיל בין טוב או רע, הוא פשוט מציית למוח האדם. אם אדם מסתכל כל חודש על חובותיו וחושב על כמה שמצבו שלילי - הוא רק יביא על עצמו עוד ועוד מצבים מהסוג הזה"חוק המשיכה" עצמו הוגדר על ידי מבקרים אחדים כרעיון ישן, לא מקורי, וכלל לא סוד. מדובר בשיטת עזרה עצמית ידועה שהולבשה בתחפושת מיסטית-היסטורית. אם מסירים את כל הטפל נשארים עם התובנה הפסיכולוגית של "חשיבה חיובית". הרעיון שהאדם עצמו אחראי למצבו, גם אם מדובר במחלות או פגעים שבאו עליו בעל כורחו ספג ביקורת חריפה. ברמה הרפואית, מבקרים אחדים הביעו חשש כי הטענות בדבר הניסים הרפואיים שניתן לבצע באמצעות הסוד תמנע מאנשים טיפול אמיתי. יתרה מכך, רמה הפסיכולוגית, אדם שלא מצליח לנקות את "המחשבות השליליות" מראשו עלול להיכנס למחשבוץ שליליות ולבטא דיכאון
בנוסף, הסוד מציג תפיסת חיים אנוכית שמטרתה לקבל כמה שיותר, בעיקר בתחום החומרי. בנוסף, נמתחה ביקורת על השימוש שנעשה בציטוטים של הוגים מחוץ להקשרם המקורי, ועל הבאת ציטוטים שאין עדות כי נאמרו

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה