מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום רביעי, 11 בדצמבר 2013

הנערה שרצתה להרעיל את חמותה (רץ ברשת)בסין המסורתית נהוג שהנערה המתחתנת עוזבת את בית הוריה ועוברת לגור עם משפחתו של בעלה. זהו מנהג עצוב מכיוון שבמקרים רבים מדובר על פרידה ממושכת ממשפחתה וזאת על רקע המרחקים הגדולים שבין כפר לכפר בסין. 

לרוב, אם הבעל ממשיכה להנהיג את הבית עד יום מותה ורק אז, תופסת הנערה (שהתבגרה בינתיים) את מקומה כשליטת הבית. במצב הקיים כיום זוהי סיטואציה אכזרית בהרבה משום שלכל משפחה מותר להוליד ילד אחד ואם הילד יעזוב את בית הוריו, לא יהיה מי שיתמוך בהם בעת זקנתם והם ישארו בודדים.

אבל הסיפור שלנו מתרחש לפני זמן רב. לפני שנים רבות חיה בסין נערה בשם לי-לי. היא התחתנה ועברה לגור עם בעלה וחותנתה (אם בעלה). מיד עם הגיעה, גילתה לי-לי שחותנתה היא אישה קשה ביותר.

החמות מתחה ביקורת על לי-לי ורדתה בה ללא הרף. תוך זמן קצר הבינה לי-לי שיש לה חותנת בלתי נסבלת ואין סיכוי שהן תסתדרנה. לי-לי היתה מתוסכלת מלשונה החדה והמעליבה של חותנתה, תסכול שהלך והעמיק ולווה לא פעם בוויכוחים קולניים. כזכור, המסורת הסינית חייבה את הכלה לציית לכל משאלות החותנת ואף לקוד לה קידה ולכבד אותה. הכעס והאומללות בבית גרמו ללי-לי ולבעלה מצוקה גדולה.

בצר לה, פנתה לי-לי לרופא כפרי בשם מר חואנג, אשר עסק בצמחי מרפא ואיתו היתה בקשר. היא סיפרה לו על המצב ושאלה אותו אם יוכל לתת לה רעל כלשהו שבאמצעותו תוכל להרעיל את החותנת ולשים קץ לסבל שלה. מר חואנג השיב לה: "אני מבין את הבעיה ולכן אתן לך פורמולת צמחים אשר תרעיל את חותנתך באיטיות רבה. פעם ביומיים, הכיני ארוחה טעימה והכניסי מעט מהצמחים האלו לתוך המנה שלה. כדי שהפורמולה תפעל, עליך לעסות את כתפיה וראשה של החותנת וכדי שאיש לא יחשוד בך כשהיא תמות, עלייך לנהוג בידידות רבה כלפיה: המנעי מוויכוחים, הרבי לציית לה ולמלא את משאלותיה והתייחסי אליה כמו למלכה".

לי-לי הודתה למר חואנג ומיהרה לביתה כדי להתחיל במימוש מזימת הרצח של חותנתה. היא זכרה את המלצתו של מר חואנג בנוגע למניעת חשדות ולכן שלטה במזגה, צייתה לחותנת והתייחסה אליה כאילו היתה אמה וטפלה בה בעיסוי.

תוך 6 חדשים, השתנה המצב בבית. לי-לי למדה לשלוט ברוחה עד כדי כך שכמעט אף פעם לא התרגזה או איבדה עשתונותיה. במהלך ששת החודשים הללו היא נמנעה מכל וויכוח עם החותנת. בזכות העובדה שהיא היתה חביבה יותר, השתנתה הגישה של החותנת כלפי לי-לי והיא התחילה לאהוב אותה כמו בת. היא ספרה לקרוביה כי לי-לי היא היא הכלה הכי טובה שיכלה למצוא. לי-לי וחותנתה נהגו עכשיו זו בזו כאם ובתה וכל זאת לאושרו של בעלה של לי-לי.לאחר זמן חזרה לי-לי למר חואנג בבקשה לעזרה אחרת: "מר חואנג, עזור לי למנוע מהרעל להמית את חותנתי! היא הפכה להיות אשה נעימה ואני אוהבת אותה כמו את אמי!"

מר חואנג חייך והשיב לה: "אין לך צורך לדאוג. מעולם לא נתתי לך רעל כלשהו. הצמחים שנתתי לך היו צמחים לחיזוק הצ'י והדם ולשיפור הבריאות. הרעל היחיד שהיה קיים היה בגישתך כלפי חותנתך, אבל הוא אינו קיים עוד והתפוגג בשל האהבה שהענקת לה..."

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה