מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום שישי, 14 במרץ 2014

בגיא צלמוות - סיפורי הצלה אמיתיים של בחורות יהודיות מערבים על ידי ארגון יד לאחים

ישמעאל ידו בכל ויד כל בו פרא אדם יהיה ישמעאל


ארגון יד לאחים חילץ יהודיה שהתאסלמה לפני 28 שנים, התחתנה עם ערבי בשטחים וילדה לו 8 ילדים. הא חזרה לישראל עם 2 מילדיה לאחר שבעלה התעלל בה קשות. זהו סיפורה הקשה והבלתי נתפס של בת ישראל שהייתה בשבי בכפר ערבי בנפת טול כרם, הגיע לשיאו המצמרר כאשר הבעל הערבי קשר אותה לעץ למשך 13 שעות ולא הרשה לאיש לגשת אליה ואף לא להגיש לה מים.
במרוצת השנים הוכרזה בידי שלטונות ישראל כנעדרת ובשלב מסוים זימנו הרשויות את הוריה למכון הפתולוגי באבו כביר לזהות כביכול את גופתה. לאחר 28 שנים ארוכות ורצופות של סבל מתמשך, חולצה דינה בידי צוות מיוחד של יד לאחים, שכלל גם משת"פים שפעלו בתוך שטחי הרשות. ברגע שבו הסירה, לראשונה אחרי עשרות שנים, את הג'אלבייה והבנדיל, פרצה דינה בבכי ועין לא נותרה יבשה.סרט גמר של סטונדטים לקולנוע. מבוסס על סיפור אמיתי של בחורה יהודיה שנקלעה לקשר אלים וקשה עם בחור ערבי וחולצה יחד עם בנה על ידי ארגון "יד לאחים". אמנם הוא סיפק לה עזרה לה כלכלית, אבל לפיתוי יש מחיר אלים שעלה לה במשפחתה וכמעט גבה את חייה.
זהו סיפורן של נשים יהודיות הקושרות את חייהן עם גברים מוסלמים ומתבוללות - הן נמצאות בשבי הערבי, חוות אלימות, התעללות וכפייה בהתאם לתרבות האיסלאמית והערבית. ברגע שיהודיה מתאסלמת והופכת לחלק מהמשפחה הערבית, גם רצח על רקע כבוד המשפחה נלקח בחשבון.אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה