מודעות ברמת הדף

דרושים בהייטק ופיננסים

יום ראשון, 23 באפריל 2017

כשבן גוריון והשמאל היהודי שיתפו פעולה עם הנאצים

הידעתם שבן גוריון וההנהגה הציונית שלחו מכתבי תנחומים להיטלר על מות הינדנבורג ידידו וקראו להשלים עם מנהיגותו הנאצית על גרמניה ולא לעשות 'תעמולה' יהודית נגד הנאצים ? זוהי אינה הפעם הראשונה שנטען שהרצל ובן גוריון תמכו באידאולוגיה הנאצית ובפעולותיהם של הנאצים במחצית הראשונה של המאה ה-20. להלן הוכחות מנאומו של מנחם בגין ומהביוגרפיה של דוד בן גוריון.
אלו הם דברים מתוך נאומו של מנחם בגין:
======================================
פאול לודויג האנס אנטון פון בנקנדורף אונד פון הינדנבורג, איש צבא ומדינאי גרמני. שימש כנשיאה האחרון של רפובליקת ויימאר והינו בין האחראים לעליית אדולף היטלר לשלטון בגרמניה. ב- 26 באוגוסט 1935 עמד מר בן-גוריון בלוצרן, במסיבת עתונאים, ומסר הודעות שפורסמו למחרת היום בעתון הגולים הגרמניים בפאריס "פאריזר טאגבלאט". אלו הם דבריו של מר בן-גוריון כפי שנמסרו:
"ההסתדרות הציונית מייצגת את העם היהודי. היא מחוייבת אפוא לעמוד ביחסים עם גרמניה כמו עם שאר הארצות. על כן במות הינדנבורג שלחה ההסתדרות הציונית מברק תנחומים להיטלר. לפיכך לא ייתכן שימשיכו בטון חריף זה כלפי גרמניה בנאומי הקונגרס!! התעמולה נגד גרמניה צריכה להיפסק מפני שיש צורך לקיים יחסים טובים עם המדינה הזאת!!".
 "יחסים טובים" - עם איזו מדינה? של היטלר, של גסטאפו, של דאכאו, של חוקי נירנברג, של תכנון השמדת היהודים? מר בן-גוריון, בשנת 1935, חינך את הדור ודרש מן ההסתדרות הציונית ומן העם היהודי באוזני העולם כולו לעמוד ביחסים טובים עם המדינה ההיטלריסטית הנאצית, אשר בית-המשפט העליון בירושלים קבע שהיא לא היתה אלא חבר פושעים אחד.
אבל אולי "פאריזר טאגבלאט" לא צדק?
ב- 27 באוגוסט 1935 פרסם עיתון בשם 'דבר' את הרשימה הבאה:
"בן גוריון אמר כי ארצות המתנגדות לגרמניה ואפילו רוסיה הסובייטית לא הפסיקו את היחסים עם הנאצים, אם כי תולים שם קומוניסטים. עם הציונות מוטלות חובות של מדינה, ולכן אינה יכולה לעורר קרב בלתי אחראי נגד היטלר כל עוד הוא ראש מדינה". מר פרס - היה אז צעיר מאד ולא שמע כלל על דברים אלה.
שמעתם, חברי הכנסת? מאחר שהיטלר היה לראש מדינה ומאחר שניתן לו כוח להשמיד את העם היהודי ועמים אחרים, אומר מר בן גוריון שאסור לערוך נגדו "קרב". הוא (בן גוריון) קרא להשלים עם היטלר כראש מדינה בשנת 1935.
לאחר דברים אלה, גברתי היושבת ראש, תמה אני, למה מסרו את כתר הראשוניות לשיתוף פעולה עם גרמניה הנאצית לאיזה נורבגי; היה מי שקדם לו בחמש שנים תמימות (-בן גוריון).
(מתוך נאום של מנחם בגין על משלוח נשק ציוני לגרמניה; בן גוריון על היטלר \ כא באייר תשכ"ג, 15 במאי 1963 )
 ===================== ===תוספת חשובה בעריכה=== =====================
 כאמור בשנת 1935 כנראה לאחר פגישה עם נאצים, עמד בן גוריון במסיבת עיתונאים בלוצרן דוברת הגרמנית, וקרא לכל העולם היהודי לא להילחם בשום אופן, כולל לא תעמולתי נגד היטלר! ושיש לכבד את גרמניה הנאצית בראשות היטלר! ואפילו שלח מכתבי תנחומים להיטלר ויש אומרים אפילו ניחמו באופן אישי!
כעת, ישנם כל מיני שוטים בפייסבוק, שאומרים שבן גוריון לא ידע על תוכניותיו של היטלר כלפי היהודים, כיוון ששנת 1935 היתה מוקדמת. אז הנה באתי לציין שבן גוריון הכיר את תוכניותיו של ידידו היטלר, לפחות שנתיים לפני הצהרתו שאין לעולם להילחם נגד היטלר.
קראו את הציטוט הבא מהביוגרף העיקרי של בן גוריון:
"בן גוריון היה היחיד בין ראשי תנועת העבודה שקרא את מיין קאמפף באוגוסט 1933, בעת שהיה בדרכו לקונגרס הציוני בפראג. בהשפעת הקריאה בספר קבע כבר בינואר 1934 כי (ציטוט:)
'שלטונו של היטלר מעמיד בסכנה את העם היהודי כולו... מי יודע, אולי רק ארבע או חמש שנים (אם לא פחות) עומדות בינינו ובין היום הנורא ההוא'....."
כך כותב הביוגרף הנאמן של בן גוריון. שבתי טבת, קנאת דוד: הקרקע הבוער, ירושלים ותל–אביב 1987, עמ' 68.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה